Ordu sonsöz

ENGELLİ BİREYLERİN BESLENMESİ ÖZELDİR

Medical Park Ordu Hastanesi, Giresun Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören Zihinsel Engelli Çocukların ailelerine “Engelli Çocuklarda Sağlıklı Beslenme” konulu seminer düzenledi. Giresun Özel Eğitim Okulunun eğitim ve toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Giresun Özel Eğitim Okulunda görev yapan öğretmenler, hemşireler ve eğitim gören öğrencilerin velileri ile birlikte yaklaşık 60 kişi katıldı. Ordu Medical Park Hastanesi Beslenme […]

25 Şubat 2018 - 19:42 'de eklendi ve 521 kez görüntülendi.
ENGELLİ BİREYLERİN BESLENMESİ ÖZELDİR

Medical Park Ordu Hastanesi, Giresun Özel Eğitim Okulu’nda eğitim gören Zihinsel Engelli Çocukların ailelerine “Engelli Çocuklarda Sağlıklı Beslenme” konulu seminer düzenledi.

Giresun Özel Eğitim Okulunun eğitim ve toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Giresun Özel Eğitim Okulunda görev yapan öğretmenler, hemşireler ve eğitim gören öğrencilerin velileri ile birlikte yaklaşık 60 kişi katıldı.

Ordu Medical Park Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Melisa KARATAŞ konuşmasında;  “Zihinsel engelli çocukların sağlıklı beslenme ile yaşam kaliteleri %70-80 oranında artmaktadır. Otizm, PKU  gibi hastalıkları olan çocuklarda ise beslenme düzeni ve tekniği daha da önemlidir. Bu çocukların beslenmeleri ayrıcalıklı ve özel olmalıdır. Hiperaktivite ve algılama bozukluğu gibi sorunlar yeterli ve dengeli beslenme yöntemleriyle düzeltilebilmektedir. Yemek seçme alışkanlığı, aşırı yemek ya da iştahsızlık, ishal veya kabızlık sorunlarının tamamı hatalı beslenme yöntemleri yüzünden gerçekleşmektedir.” dedi.

Seminer sonunda söz alan Giresun Özel Eğitim Okulu Rehber öğretmeni Ahmet Cemre Gemicioğlu, bu gibi eğitimlerin engelli bireylerin ailelerini motive ettiğini, yanlış uygulamaların önüne geçtiğini ve çocuklara daha duyarlı ve doğru yaklaşmalarını sağladığını vurguladı. Okul Müdürü Sinan Türkay ise her zaman yanlarında olan ve eğitim, tedavi, danışmanlık konularında desteklerini esirgemeyen Medical Park Ordu Hastanesi yöneticilerine teşekkür etti. Seminer, Okul Müdürü Sinan Türkay’ın Dyt. Melisa KARATAŞ’a, teşekkür plaketi takdim etmesiyle sonlandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER