Ordu sonsöz

Gündoğdu’dan Müjde “Alan Bazlı Ödemeleri Başlıyor”

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’dan fındık üreticilerine müjdeli haber geldi. Fındıkta alan bazlı destek ödemelerinin bu hafta içinde başlayacağını belirten Gündoğdu “Alan bazlı gelir desteği ödemelerinin 06 Nisan – 20 Nisan 2018 tarihleri arasında fındık üreticilerimizin Ziraat Bankasındaki hesaplarına yatacak” dedi. Ödemeler 6-20 Nisan Arasında Yapılacak AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada, […]

04 Nisan 2018 - 22:32 'de eklendi ve 713 kez görüntülendi.
Gündoğdu’dan Müjde “Alan Bazlı Ödemeleri Başlıyor”


AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’dan fındık üreticilerine müjdeli haber geldi. Fındıkta alan bazlı destek ödemelerinin bu hafta içinde başlayacağını belirten Gündoğdu “Alan bazlı gelir desteği ödemelerinin 06 Nisan – 20 Nisan 2018 tarihleri arasında fındık üreticilerimizin Ziraat Bankasındaki hesaplarına yatacak” dedi.

Ödemeler 6-20 Nisan Arasında Yapılacak

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada, fındık üreticilerine destek amacıyla 9 yıldır yapılan alan bazlı gelir desteği ödemelerinin 06 Nisan 2018 tarihinde başlayacağını ve 20 Nisan 2018’de son ödemenin gerçekleşeceğini belirtti. Alan bazlı gelir desteği ödemesinin fındık üreticilerinin TC kimlik numaralarının son hanelerine göre ödeneceğini belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, ödemelerin üç grup halinde yapılacağını kaydetti.

Saat 18:00’de Hesapta

Metin Gündoğdu, “Bu sene 115 bin fındık üreticisi alan bazlı gelir desteği ödemesinden faydalanacak. Ödemeler TC kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapılacak. Buna göre kimlik numarası 0 ve 2 ile bitenler 6 Nisan, 4 ve 6 ile bitenler 13 Nisan, 8 ile bitenler ise 20 Nisan tarihinde ödemelerini alacaklar. Kimlik numarası 0 ve 2 ile biten üreticilerimiz, destek paralarını 6 Nisan 2018’de saat 18:00’den itibaren Ziraat Bankalarından alabilirler.” dedi.

Alan bazlı gelir ödemelerinin tüm Ordu ekonomisini olumlu yönde etkilediğini vurgulayan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Dekar başına 170 TL olarak verilen destek kapsamında Ordu ilindeki üreticilere 261 milyon TL ödenecek. Şehirdeki nakit döngüsü hızlanacak ve fındık üreticisi olsun ya da olmasın herkes bu ödemelerden faydalanacak.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER